Basha uron besimtarët për muajin e shenjtë të RamazanitBasha uron besimtarët për muajin e shenjtë të Ramazanit

23:00 12/04/2021

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka uruar besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit që nis ditën e nesërme.

“Të dashur miq të besimit islam që nesër nisni agjërimin e muajit të shenjtë të Ramazanit, nga zemra ju uroj agjërim të lehtë dhe të pranuar! Le të shërbejë ky muaj për të na udhëhequr në rrugën e drejtë dhe përmes sakrificës e lutjeve tona drejtuar Zotit, të ndërtojmë një jetë më të mirë për popullin tonë, me më shumë mundësi dhe gëzim për çdo familje shqiptare. Agjërim të lehtë e të pranuar, dritë, shpresë dhe begati sjelltë ky muaj për ju, familjet tuaja dhe gjithë shqiptarët kudo që janë”, thotë kryedemokrati Lulzim Basha. /tvklan.alTë ngjashme