Bashkia Tiranë, pension për familjen Mehmeti (23 tetor 1998)

Bashkia Tiranë, pension për familjen Mehmeti (23 tetor 1998)

10:40 23/10/1998

Familjes së gruas së vrarë tragjikisht përpara selisë së Kuvendit Popullor në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” rreth një muaj më parë, Këshilli Bashkiak vendosi që ti lidhë pension. Kjo është një përgjigje e familjes Mehmeti për dhënien e një ndihme financiare për përballimin e vështirësive ekonomike. Që nga vrasja e bashkëshortes Roza Mehmeti, familja tashmë e përbërë nga 2 fëmijë dhe bashkëshorti gjenden në vështirësi të mëdha ekonomike.

Pamje nga vendi në bulevard ku u vra gruaja, Bashkia Tiranë./tvklan.al

Gazetare : Holta Zhiti

LAJMET
Të ngjashme
Delta

UKT