“Takoi vetëm përfaqësues të një partie”

Fjalën e tij në protestën e radhës në ‘rrugën e shpresës’, ish-kryeministri Sali Berisha ia kushtoi vizitës së Sekretarit të Shtetit, Antony Blinken.

Ai tha se për herë të parë një Sekretar Shteti vjen në një Shqipëri moniste. Për këtë Berisha iu referuar pikërisht takimeve që Blinken pati në Tiranë, ku sipas tij u takua vetëm me përfaqësues të partisë në pushtet.

“Për herë të parë në një vizitë zyrtare, një Sekretar Shteti takon vetëm përfaqësues të një partie. Presidentin, Lali Vjedhësin, Edi Ramën, Altin Dumanin, Sokol Sadushin dhe me radhë”, tha Berisha.

Tv Klan