Berisha: Me ndryshimet e Ramës, zgjedhjet anti-kushtetuese


Berisha: Me ndryshimet e Ramës, zgjedhjet anti-kushtetuese

23:08 25/09/2020

“Kërkon të grabisë mandatin e tretë”

Ish- Kryeministri Sali Berisha i ka cilësuar antikushtetuese dhe antiligjore zgjedhjet që sipas tij po përgatit në 25 Prill 2021 mazhoranca përmes ndërhyrjeve në Kushtetutë dhe Kodin Elektoral.

I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, Berisha tha se Rama po kërkon një mandat të tretë me grabitje kushtetuese.

Ish-Kryeministri nuk la pa komentuar edhe deklaratën e bërë nga Rama në Vlorë, i cili shprehu kandidimin e tij si deputet në këtë qark në zgjedhjet e 25 Prillit.

Sipas tij, Kryeministri Rama u largua nga Durrësi menjëherë sapo mori vesh që në atë qytet do kandidonte edhe kreu i demokratëve, Lulzim Basha.

Tv KlanTë ngjashme