Berisha: Skafi në Potam, në pronësi të çunave të Londrës
Berisha: Skafi në Potam, në pronësi të çunave të Londrës

15:38 05/08/2022

Ministri Çuçi ka kompani veljerash me trafikantë droge

Sali Berisha, i cili këmbëngul se goditja e 7-vjeçares Avdia nga skafi që drejtohej nga efektivi i policisë Arjan Tase, është krim shtetëror, sot ka sjellë fakte që sipas tij e provojnë këtë.

Sali Berisha: Skafi ishte në pronësi të çunave të Londrës të Taulant Ballës, Adhurim Kushit.

Ripërsëriti ashtu siç bëri në rrjetet sociale akuzat për Ministrin e Brendshëm qe ka një shoqatë velierash sportive ku pjesë janë të inkriminuar dhe trafikantë droge.

Kreu i PD premton se demokratët duke lënë pas qëndrimet e Lulzim Bashës do t’i bashkohen çdo proteste të drejtë qytetare për të rrëzuar qeverinë e Edi Ramës duke parashikuar dhe fundit e tij politik.

“Do të digjen nga djegësat.”

Atë që drejtësia e kapur nga socialistët në pushtet nuk po e bën, sipas Berishës për të zbardhur me dhjetra aferat e qeverisjes 9-vjeçare të Edi Ramës, ai premton se do ta bëjë populli opozitar. Për këtë, lajmëron se PD e drejtuar prej tij do të bashkëpunoj ngushtë dhe me partinë e Ilir Metës.

“Ai është opozitar i vërtetë, me çdonjeri do bashkëpunojmë.”

Format e protestës do të jenë të ndryshme, por qëllimi një i vetëm.

“Revolucion paqësor për të rrëzuar këtë kryehajdut.”

Berisha siguron se bashkë me frymën opozitare të rilindur, Shtatori do të sjellë dhe një grup parlamentar demokratë të bashkuar.

Tv Klan


Të ngjashme