Mësohet se shqiptari, identiteti i të cilit akoma nuk është bërë i ditur, ka qenë duke fjetur në kantierin ku po zhvilloheshin punimet. Në kantier janë gjetur edhe veshjet dhe sendet e tij personale, një tjetër detaj që vërteton hipotezën se ai ka fjetur aty. 

Vdekja e 53-vjeçarit është nën hetim nga policia italiane për të mësuar motivet e kësaj ngjarje./tvklan.al