Bien tullat nga pallati i dëmtuar në Durrës, rrezikohen banorët e tjerë (Foto)

Bien tullat nga pallati i dëmtuar në Durrës, rrezikohen banorët e tjerë (Foto)

14:09 22/12/2019

Një pallat i dëmtuar rëndë në Durrës nga tërmeti i 26 Nëntorit, paraqet rrezik për banorët e pallatit që jetojnë aty pranë por edhe për kalimtarët e rastit.

Gjatë ditës së sotme, nga muret e këtij pallati janë rrëzuar disa tulla për shkak të dëmeve që kanë pësuar.

Banorët e pallatit që ndodhet ngjitur këtij objekti kanë denoncuar pranë tvklan.al këtë situatë dhe kërkojnë ndërhyrjen e autoriteteve përkatëse.

Ata thonë se në vendngjarje shkuan forcat e policisë pasi i lajmëruan, por shprehen se nevojitet vendosja e një rrjete në pallatin e dëmtuar në mënyrë që të pengojë rrëzimin e inerteve.

Pallati ku janë rrëzuar tullat ndodhet në lagjen 13 tek rruga “Pavarësia” në Durrës në zonën e Plazhit. Ai është dëmtuar rëndë si pasojë e tërmetit dhe banorët nuk po qëndrojnë më aty që pas lëkundjeve të fuqishme sizmike. /tvklan.al
Grupi
LAJMET
Të ngjashme


Grupi