Bojkot bizneseve të sulltanin


Bojkot bizneseve të sulltanin

23:40 04/04/2019

Vendimi i Sulltanatit të Bruneit për të dënuar më burgim të përjetshëm dhe për të vrarë me gurë çdo person homoseksual, ka ngjallur reagime të shumta tek shumë yje hollivudiane, si Elton John, George Clooney, por dhe tek Dua Lipa.

Ata kanë bërë apel që të bojkotohen të gjitha bizneset e sulltanit të këtij vendi, që përfshin hotele, restorante, jo vetën në Azi, por dhe në Londër.

Kjo nismë u mor nga prezantuesja e njohur Ellen DeGenerer, e cila është lesbike dhe e martuar prej më shumë se 10 vitesh me modelen Portia de Rossi.

Klan Plus




Të ngjashme