Botërori 2022 | Anglia shkon në çerekfinale

Botërori 2022 | Anglia shkon në çerekfinale

22:18 04/12/2022

Anglia siguroi vendin e saj në çerekfinalet e Kupës së Botës. Skuadra angleze mundi Senegalin me rezultatin 3-0 falë golave të shënuar nga Jordan Henderson, Harry Kane dhe Bukayo Saka.

Në çerekfinale, Anglia përballet me Francën e cila mundi më herët Poloninë me rezultatin 3-1./tvklan.alTë ngjashme