Argjentina fiton Botërorin 2022 | Të gjitha rezultatet e ndeshjeve

Argjentina fiton Botërorin 2022 | Të gjitha rezultatet e ndeshjeve

08:00 18/12/2022

FINALJA

Argjentinë 3 – 3 (4-2 Pen) Francë

NDESHJA PËR VENDIN E TRETË

Kroaci 2 -1 Marok


FAZA ME ELIMINIM DIREKT, E PËRFUNDUAR

GJYSMËFINALET

Argjentinë 3 – 0 Kroaci (Finalisti 1)

Marok 0 – 2 Francë (Finalisti 2)

ÇEREKFINALET, E PËRFUNDUAR

Kroaci* 1 – 1 (4-2 Pen) Brazil

Holandë 2 – 2 (3 – 4 Pen) *Argjentinë

Marok* 1 – 0 Portugali

Angli 1 – 2 *Francë

RAUNDI I 1/16

Holandë* 3 – 1 SHBA

Argjentinë* 2 – 1 Australi

Angli* 3 – 0 Senegal

Francë* 3 – 1 Poloni

Japoni 1 – 1 (1-3 Pen) Kroaci*

Brazil* 4 – 1 Koreja e Jugut

Marok* 0–0 (3-0 Pen) Spanjë

Portugali* 6–1 Zvicër

FAZA E GRUPEVE, E PËRFUNDUAR

GRUPI A

Katar 0 – 2 Holandë

Ekuador 1 – 2 Senegal

Katar 0 – 2 Ekuador

Senegal 0 – 2 Holandë

Katar 1 – 3 Senegal

Holandë 1 – 1 Ekuador

*Në fazën tjetër kualifikohen Holanda dhe Senegali

GRUPI B

Iran 0 – 1 SHBA

Uells 0 – 3 Angli

Angli 6 – 2 Iran

SHBA 1 – 1 Uells

Uells 0 – 2 Iran

Angli 0 – 0 SHBA

*Në fazën tjetër kualifikohen Anglia dhe SHBA-ja

GRUPI C

Arabia Saudite 1 – 2 Meksikë

Poloni 0 – 2 Argjentinë

Argjentina 1 – 2 Arabia Saudite

Meksikë 0 – 0 Poloni

Poloni 2 – 0 Arabia Saudite

Argjentina 2 – 0 Meksikë

*Në fazën tjetër kualifikohen Argjentina dhe Polonia

GRUPI D

Australi 1 – 0 Danimarkë

Tunizi 1 – 0 Francë

Danimarkë 0 – 0 Tunizi

Francë 4 – 1 Australi

Tunizi 1 – 0 Australi

Francë 2 – 1 Danimarkë

*Në fazën tjetër kualifikohen Franca dhe Australia

GRUPI E

Japoni 2–1 Spanjë

Kosta Rika 2–4 Gjermani

Gjermani 1 – 2 Japoni

Spanjë 7 – 0 Kosta Rika

Japoni 0 – 1 Kosta Rika

Spanjë 1 – 1 Gjermani

*Në fazën tjetër kualifikohen Japonia dhe Spanja

GRUPI F

Kanada 1 – 2 Marok

Kroaci 0–0 Belgjikë

Marok 0 – 0 Kroaci

Belgjikë 1 – 0 Kanada

Belgjikë 0 – 2 Marok

Kroaci 4 – 1 Kanada

*Në fazën tjetër kualifikohen Maroku dhe Kroacia

GRUPI G

Kamerun 1 – 0 Brazil

Serbi 2 – 3 Zvicër

Zvicër 1 – 0 Kamerun

Brazil 2 – 0 Serbi

Kamerun 3 – 3 Serbi

Brazil 1 – 0 Zvicër

*Në fazën tjetër kualifikohen Brazili dhe Zvicra

GRUPI H

Koreja e Jugut 2 – 1 Portugali

Gana 0 – 2 Uruguai

Uruguai 0 – 0 Koreja e Jugut

Portugali 3 – 2 Gana

Koreja e Jugut 2 – 3 Gana

Portugali 2 – 0 Uruguai

*Në fazën tjetër kualifikohen Portugalia dhe Koreja e Jugut

REDAKSIA TVKLAN.AL
Të ngjashme