Chelsea barazon në fund me Manchester City

Çelsi dhe Mançester Siti barazuan 4 – 4 në një ndeshje tepër emocionuese të dielën në Londër.

Ndeshja u zgjidh në kohën shtesë me Armando Brojën që u u fut në lojë në minutën e 89’, duke fituar një penallti për Çelsi. Kol Palmer nuk gaboi shpëtuar Blutë e Londrës nga humbja. Broja nuk është përfshirë në listën e Kombëtares për ndeshjet me Moldavinë dhe Ishujt Faroe.

Kampionati anglez udhëhiqet nga Mançester Siti në kuotën e 28 pikëve, 1 më shumë se ndjekësit Liverpul dhe Arsenal.

Tv Klan