Bushi mbledh U-21: Durmishaj nuk ka vendosur ende – TV KLAN

Bushi mbledh U-21: Durmishaj nuk ka vendosur ende

Dede: Ka shumë interes edhe në Kombëtaren U-19

Për koincidencë, ashtu si Kombëtarja A, edhe Shpresat e Alban Bushit do ta nisin fushatën e europianit kundër Turqisë dhe Andorras. Tekniku edhe këtë edicion kërkon që futbollistët e tij të bëjnë futboll cilësor, pas të cilit do të vijë edhe rezultati.

Trajneri i Shpresave, që detyrë kryesore ka furnizimin e Kombëtares A, shpreson tek afrimi i futbollistëve cilësorë. Një prej tyre është edhe Fiorin Durmishaj i cili kërkohet nga Greqia por që nuk ka vendosur ende ku do të shkojë.

Do të grumbullohet gjithashtu edhe Kombëtarja e 19-vjeçarëve. Trajneri Nevil Dede është i kënaqur që për skuadrën e tij ka shumë interesim nga lojtarë shqiptarë që luajnë në mbarë Europën, aq sa ai është në dilema për të bërë seleksionimet.

Kombëtaja e Nevil Dedes do të luajë një miqësore me Maqedoninë.

Tv Klan

Kategori
SportTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*