Çfarë do të ndodhë në episodin e fundit të “Ertugrul”?


Çfarë do të ndodhë në episodin e fundit të “Ertugrul”?

12:55 20/07/2019

Një dasmë pritet të gëzojë të gjithë familjen dhe fisin e Ertugrulit. Tashmë duket sikur nuk ka më armiq rreth e rrotull. Osmani që tani duket se kërkon të jetë i pari dhe më i forti mes 3 vëllezërve.

Tashmë Ertugruli dhe Ilbilge janë burrë e grua. Çfarë do të ndodhë me Osmanin e vogël? Si do të themelojë Ertugruli perandorinë më të madhe të kohës?

Ndiqni episodin e fundit të sezonit të 5-të “Ertugrul”, seriali i rekordeve në audiencë, premierë absolute, vetëm në Tv Klan, sonte në orën 20:05.

Në vjeshtë, sezoni i 6-të i serialit do të vazhdojë me një ndryshim në emër, nga “Dirilis Ertugrul” në “Dirilis Osman”, me aktorin e famshëm Burak Ozcivit në rolin kryesor. /tvklan.alTë ngjashme