Në listën e të nominuarve edhe emrat e njohur, fitues të “Oscar” më parë

Dikur aktorë, fitues të çmimeve OsCar, si  Michael Douglas, Helen Mirren, Mel Gibson dhe Russell Crowe, u nominuan sërish për interpretimet e tyre, por këtë herë jo pozitivisht. Ata u shpallën si pretendentë për çmimet “The Razzie”.

Edicionii i 44 i çmimeve “Razzie”, fokusohen tek rolet e realizuara më keq në filmat e vitit të kaluar. Nominimet u shpallën përmes një videoje.

Mirren është nominuar për aktoren më të keqe kryesore si Hespera hakmarrëse në “Shazam! Fury of the Gods” dhe Crowe është kandidati për aktorin kryesor më të keq me rolin e tij në “The Pope’s Exorcist”. Gibson dhe Douglas janë të interesuar për role dytësore në ‘Informator Konfidencial’ dhe ‘Ant-Man and the Wasp: Quantumania’ respektivisht.

Gjithashtu u shfaqën filmi prehistorik i sulmit të peshkaqenëve “Meg2: The Trench”, dhe aktorët e Hollivudit Salma Hayek (“Magic Mike’s Last Dance”) dhe Jennifer Lopez (“Mother”) u emëruan të dyja  në kategorinë e aktores më të keqe.

Klan News