Dalin pamjet e shembjes së digës në Brazil (video)

Posta

Dalin pamjet e shembjes së digës në Brazil (video)

22:30 01/02/2019

Mediat kanë publikuar pamjet e shembjes së digës në Brazil që ndodhi në fillim të kësaj jave. Më shumë se 300 humbën jetën dhe janë të zhdukur. Kanali televiziv Bandeirantes ka transmetuar pamjet kur llumi i baltës përfshin një restorant dhe disa ndërtesa në Minas Gerais.

Autoritetet braziliane janë duke zhvilluar një hetim ndaj kompanisë që ka ndërtuar digën. Deri tani pesë persona janë të arrestuar, 3 prej të cilëve zyrtarë të kompanisë. Sipas të dhënave zyrtare të paktën deri ditën e enjte, rezultojnë 110 të vdekur 238 të zhdukur. /

tvklan.al


Reklama
LAJMET

Të ngjashme

Reklama
UKT
UKT

Grupi