Publikohen rezultatet e maturantëve në provimin Gjuhë Shqipe dhe Letërsi (Kliko këtu për rezultatet).

Lajmin e bëri të ditur Ministrja e Arsimit Evis Kushi, e cila në një postim në rrjetet sociale shkruajti se “kalueshmëria është 98.38% dhe me notën 10 janë vlerësuar rreth 5.73% e maturantëve”.Mësohet se në këto provime ngelës kanë rezultuar 444 maturantë, ndërsa 15 prej tyre kanë marrë notën maksimale 10./tvklan.al