Dëbora e parë zbardhi malet e Dibrës këtë të shtunë.

Reshjet e borës kanë zbritur deri në 1500 metra. Mësohet se në qytetin e Peshkopisë temperaturat janë ulur në 6 gradë.

Po ashtu ka rënë edhe intensiteti i shiut që të përgjatë të premtes dhe natës së sotme ka qenë i lartë./tvklan.al