Dekoratë për Ramën? Berisha: Do t’i premtoja një ngjalë

Dekoratë për Ramën? Berisha: Do t’i premtoja një ngjalë

23:01 12/09/2019

Për premtimin që bëri Presidenti Ilir Meta për të dekoruar Kryeministrin Edi Rama me Urdhrin e Skënderbeut nëse hapen negociatat me Bashkimin Europian, Sali Berisha ka një sugjerim tjetër.

I pyetur nga gazetari Blendi Fevziu në emisionin “Opinion” në Tv Klan, ish-Kryeministri tha se do t’i premtonte ngjalë nëse do të ishte në vend të Ilir Metës.

Megjithëse, u shpreh i bindur se Rama nuk do të marrë asnjë dekoratë pasi nuk do të hapen negociatat ose do të hapen me kushte.

Blendi Fevziu: Jeni dakord që nëse hapen negociatat të dekorohet me Urdhrin e Skënderbeut, Edi Rama?

Sali Berisha: Edi Rama mori një dekoratë nga Aleksandar Vuçiç, urdhrin e Esat Toptanit. Ai mund të marrë një dekoratë tjetër, Urdhrin e Zografit.

Blendi Fevziu: Do bashkoheshit ju me Presidentin për t’ia dhënë me zemër këtë titull po të merrte hapjen e negociatave?

Sali Berisha: Po nuk merr ai. Nuk e merr. E merr me kushte. E merr siç ishte tjetra.

Blendi Fevziu: Dekoratën do ia jepni apo jo?

Sali Berisha: Kujt?

Blendi Fevziu: Ramës! Po hapi negociatat. Domethënë ja jep Presidenti, ju me zemër a do ta mbështesni?

Sali Berisha: Tani, në fakt të kisha qenë në vend të Ilir Metës i premtoja një ngjalë dhe jo një dekoratë. Ngjalë, kaq meriton.

Blendi Fevziu: Ngjalën e hëngrën njëherë ata. /tvklan.al

LAJMET
Të ngjashme
KPT
KPT
UKT