Dhunë në familje, pranga inspektorit të Zjarrfikëses

Dhunë në familje, pranga inspektorit të Zjarrfikëses

10:00 23/02/2019

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat arrestoi në flagrancë Inspektorin e PMNZSH në Tiranë, L.H., për veprat penale të “Torturës” dhe “Dhunës në familje”.

Arrestimi u krye, pasi në mënyrë sistematike, ai dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj bashkëshortes dhe fëmijëve.  Familjarët lajmëruan në numrin e Emergjencave 112 për akte dhune dhe më pas Inspektori u shoqërua dhe u arrestua nga SHÇBA. Për të dëmtuarit janë lëshuar urdhrat e mbrojtjes.

Materialet procedurale iu dërguan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë.

/tvklan.al

 Grupi
LAJMET
Të ngjashme

Grupi