Dhunë në futbollin turk. Tifozët e Tranzonsporit sulmuan lojtarët e Fenerbahçes pas humbjes 3 – 2 që pësoi ekipi i tyre në shtëpi.

Ata zbritën në fushë u përplasën me lojtarët kundërshtarë. Në fund, futbollistët e Fenerbahçes iu drejtuan ambienteve të brendshme të stadiumit, ndërsa për qetësimin e situatës ndërhyri dhe policia.

Tv Klan