Dita e zisë në Serbi, Begaj: Nuk mund të barazohet terroristi me atë që bie në krye të detyrës


Dita e zisë në Serbi, Begaj: Nuk mund të barazohet terroristi me atë që bie në krye të detyrës

22:21 03/10/2023

Presidenti Bajram Begaj zhvilloi një intervistë për emisionin “Opinion” këtë të martë. Ai komentoi edhe ditën e zisë që mbajti Serbia për serbët e vrarë pas sulmit në Banjskë. Kreu i shtetit tha se nuk mund të barazohet terroristi me atë që bie në krye të detyrës.


“Nuk mund të bëhet shenja e barazisë midis terroristit dhe atij që bie në krye të detyrës. Por me një akt provokativ për Kosovën për vlerat e BE-së dhe për komunitetin euroatlantik”, tha Begaj./tvklan.al


Të ngjashme