Dita e hidhur e aktorit të famshëm turkDita e hidhur e aktorit të famshëm turk

21:49 08/11/2018

Aktori i njohur turk Mehmet Gunsur i ka dhënë lamtumirën e fundit babait të tij 78-vjeçar, i cili prej pak kohësh ishte nën kujdesin e mjekëve.  Agjencia e lajmeve “IHA” raportoi se ceremonia mortore e Teoman Gunsur u zhvillua të enjten në Zincirlikuyu të Stambollit.

Aktori 43-vjeçar Mehmet Gunsur prej pak kohësh jeton në Itali me bashkëshorten e tij Katerina Mongio dhe fëmijët Maya, Ali dhe Cloe. Ai mësohet se ka zbritur në Stamboll me avionin e parë, sapo ka marrë lajmin e hidhur për humbjen e babait. Përveç të afërmve, Mehmet Gunsur-it në këtë ditë të vështirë iu gjendën pranë edhe kolegët aktorë Selman Ergenç, Tulin Ozen, Guven Kiraç, Sarp Akkaya, Ece Sukan, Berrak Tuzunataç, Halit Ergenç dhe Engin Ozturk.

Gunsur njihet për rolet e në disa prej serialeve më të ndjekura të viteve të fundit në Turqi, përfshirë atë të Shehsade Mustafait në serialin “Sulejmani i Madhërishëm” dhe për rolin e Deniz-it në serialet “Fi” dhe “Çi”. /tvklan.al


Të ngjashme