Ditët më të nxehta të Gushtit

Ditët më të nxehta të Gushtit

15:54 13/08/2019

Sinoptikanët: Pas netëve tropikale vjen shiu

Kur termometri arriti 38 gradë Celsius këtë të martë në kryqytet, kjo dukej forma më e mirë për t’u freskuar në zemër të Tiranës.

Sinoptikanët thonë se po përjetojmë ditët më të nxehta të kësaj vere. Këto ditë termometri nuk ka zbritur shumë edhe gjatë natës.

E mërkura do të sjellë reshje shiu në zonat malore, dhe kjo do të bëjë që vapa të largohet nga i gjithë territori shqiptar.

Por 10 ditët e fundit të Gushtit parashikohet të rikthejnë temperaturat e larta, por jo ekstreme.

Tv Klan

Të ngjashme
UKT