Doktori në studion e Opinion:U testova për koronavirus sepse…

Doktori në studion e Opinion:U testova për koronavirus sepse…

22:33 17/03/2020

Mbrëmjen e kësaj të marte në Opinion, mjeku Arjan Mezini tregoi se ishte testuar për COVID-19 por për fat të mirë kishte rezultuar negativ.

Duke iu përgjigjur gazetarit Blendi Fevziu, mjeku tha se iu desh t’i nënshtrohej testimit për koronavirus, pas rastit të konfirmuar në spitalin “Shefqet Ndroqi”.

Ai u shpreh se ky test bëhet duke marrë tampon në grykë dhe në hundë, për tu analizuar më pas në laborator.

“Testimi merret tamponi në grykë dhe në hundë dhe më pas çohet e analizohet. Unë u testova sepse doli rasti pozitiv që u transferua më pas nga spitali, por nuk kam pasur kontakte më këtë pacient”. /tvklan.al
Grupi
LAJMET
Të ngjashme


Grupi