Dritan Leli refuzoi të linte bashkinë për deputet, reagon Rama: Me të ose pa të PS do të realizojë objektivinDritan Leli refuzoi të linte bashkinë për deputet, reagon Rama: Me të ose pa të PS do të realizojë objektivin

19:37 08/03/2021

Dritan Leli refuzoi këtë të hënë që të ishte pjesë e listës së Partisë Socialiste për Qarkun Vlorë duke qëndruar në krye të bashkisë.

Gjatë prezantimit të objektivave të PS-së për zgjedhjet e 25 Prillit, kryeministri Edi Rama u pyet pikërisht për këtë çështje.

Kreu i qeverisë u shpreh se me Lelin ose pa të, selia rozë ka për ta realizuar objektivin në Vlorë.

“Në formimin e një skuadre ka dinamika të brendshme dhe nuk ka rëndësi çfarë ka menduar njëri, çfarë ka menduar tjetri. Është e vërtetë që i kam propozuar të bëhet pjesë e skuadrës, nuk e ka parë të arsyeshme është zgjedhje atij. Me të pa të, PS do të realizojë objektivin bazë dhe do të shkojë pranë objektivit maksimal. S’ka asnjë problem”, tha Rama.

Kryeministri u shpreh se në këto zgjedhje PS-ja është më shumë e përgatitur./tvklan.alTë ngjashme