Duhej t’i qëndronte larg bashkëjetueses, por e dhunoi: Pranga të riut


Duhej t’i qëndronte larg bashkëjetueses, por e dhunoi: Pranga të riut

14:12 12/08/2020

Një i ri është arrestuar në flagrancë në një fshat të Rrogozhinës. 31-vjeçari mësohet se ka shkelur urdhrin e mbrojtjes të vendosur nga Gjykata për bashkëjetuesen. I riu ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj saj në banesë..

Ndërkohë në kryeqytet, efektivët e Komisariatit numër 6 arrestuan në flagrancë një 41-vjeçar. Ai akuzohet për veprën penale “Përndjekja”. Sipas policisë ky person ka përndjekur në mënyrë të vazhdueshme një 18-vjeçare.

Së fundmi, një 23-vjeçar ka rënë gjithashtu në pranga pasi iu gjet një dorezë metalikë që e mbante me vete. /tvklan.al
Të ngjashme