E dhimbshme! Gjendet e pajetë nëna e 4-vjeçares që u shpëtua nga tërmeti pas 91 orëshE dhimbshme! Gjendet e pajetë nëna e 4-vjeçares që u shpëtua nga tërmeti pas 91 orësh

15:29 03/11/2020

Së fundmi sipas mediave turke, një vajzë 4-vjeçare e quajtur Ayda Gezini është nxjerrë e gjallë nga skuadrat e shpëtimit 91 orë pas tërmetit me magnitudë 7 në Turqi.  Në momentin kur skuadra e shpëtimit po e nxirrinin nga rrënojat, vajza e vogël pyeti se ku ishte i ati.

Disa orë më parë është nxjerrë trupi i pa jetë i Fidan Gezgin, nënës së 4-vjeçares. Babai dhe vëllai i saj nuk ndodheshin në shtëpi në momentin kur ra tërmeti dhe janë në gjendje të mirë shëndetësore. /tvklan.alTë ngjashme