E tmerrshme | Një nënë vret 3 fëmijët e saj 3, 5 dhe 7 vjeçE tmerrshme | Një nënë vret 3 fëmijët e saj 3, 5 dhe 7 vjeç

16:23 15/01/2021

Katie Perinovic dy vajzat e saj Claire 7 vjeç, Anna 5 vjeç dhe djali Matthew 3 vjeç janë gjendur të vdekur në shtëpinë e tyre pasditen e së enjtes.

Babai i fëmijëve Tomislav 48 vjeç i gjeti të katërt të pajetë në shtëpi dhe i tmerruar ka thirrur shërbimin e urgjencës.

Sipas policisë hetuesit besojnë se 48-vjeçari nuk është i përfshirë në këtë incident dhe nuk po kërkohet askush tjetër në lidhje me këtë çështje. Sipas hetuesve Katie 42 vjeç është përgjegjësja e vetme për 4 vdekjet.

Disa nga fqinjët e saj, janë shprehur se kanë folur me Katie vetëm disa orë para incidentit.

Daniel dhe Vicky Schembri, banorë në të njëjtën rrugë thanë se Katie i ka çuar disa ushqime tek shtëpia, po atë ditë që ka ndodhur kjo ngjarje.

Z. Schembri tha: “Ajo trokiti ditën rreth orës 5.30 të pasdites solli ushqimet dhe unë i thashë ‘faleminderit shumë ‘ dhe ajo tha ‘mirupafshim’”. /tvklan.al


Të ngjashme