Edhe Apple bllokon Rusinë

Edhe Apple bllokon Rusinë

23:24 01/03/2022

Gjigandi i teknologjisë ‘Apple’ ka ndaluar shitjen e të gjitha produkteve të veta në Rusi madje ka ndaluar edhe shërbimin e pagesave dixhitale si Apple Pay.

Gjithashtu aplikacioni i medias ruse RT News dhe Sputnik News nuk janë të disponueshme jashtë territorit rus.

Vendimet e Apple janë marrë pasi shumë kompani teknologjike janë përballur me kërkesat e përdoruesve për të vendosur kufizime dhe ushtruar presione kundër sulmeve të Rusisë ndaj Ukrainës. /tvklan.al
Të ngjashme