Edicioni i lajmeve 05 Shtator 2009, ora 19 30


Edicioni i lajmeve 05 Shtator 2009, ora 19 30

20:05 05/09/2009

Titujt kryesorë 05 Shtator 2009, ora 19 30

PS bojkoton parlamentin. Deputetët kundër vendimit të Ramës

Grupi parlamentar i PS-së ka mbështetur vendimin e kryesisë së një nate më parë për të bojkotuar kuvendin e dalë nga zgjedhjët e 28 qershorit. Por shumë deputetë dhe anëtarë të Asamblesë kundërshtojnë këtë vetëvrasje politike të Edi Ramës.

Tragjedi në Ohër. Fundoset anija turistike, të pakten 15 të mbytur.

Një anije me mbi 74 turistë në bord është mbytur në ujerat e liqenit të Ohrit, 300 metra larg bregut. Shkak i tragjedisë ku kanë gjetur  vdekjen të pakten 15 persona duket të këtë qenë ngarkesa mbi kapacitetet e lejuara

Bonot e privatizimit, pritet rënia e vlerës së  këmbimit në treg

Pas rritjes së vlerës së bonove të privatizimit kur u lajmërua për aktivizimin e tyre në tregun e legalizimeve, vendimi për zhbllokimin e bonove të ngurtësuara në fondet e investimit, do shoqerohet me një ulje të konsiderueshme të vlerës së tyre në treg.

Haremi, shkarkohen 15 roje të sigurisë në  ambasadën e SHBA

Imazhi i amerikanëve në Afganistan ka marrë një tjetër goditje të rëndë pas publikimit të fotove, ku 14 punonjës të sigurisë së ambasadës së SHBA në Kabul tregohen të festojnë në mënyrë të shfrenuar.

Eliminatoret e Kupës së botës, Brazil-Argjentinë në Supersport

Supersport do të ofrojë këtë të shtunë një paketë të ngjeshur dhe interesante ndeshjesh të vlefshme për kualifikueset e Kupës së Botes 2010, ku më sfiduesja duket se mbetet përballja mes Argjentines dhe Brazilit

“Gjeniu i vogël”, rikthehet ne TV Klan konkursi i talenteve

TV Klan dhe Promotor rikthejnë pas katër vjetësh mungesë, Gjeniun e Vogël. Konkursi për përzgjedhjen e talenteve të reja të moshës nga 7 deri 16 vjec do të zhvillohet në qytetet kryesore të vendit.

Edicioni i lajmeve Tv Klan  – 05 Shtator 2009, ora 19 30 – Spiker: Fjoralba Mishaxhi


Të ngjashme