Titujt kryesorë 19 Korrik 2009, ora 19 30

 PS e Shkodrës: Edi Rama të jap dorëheqjen

Baza e PS kërkon dorëheqjen e Edi Ramës nga kreu i partisë. Kryetari i degës së PS për Shkodrën thotë se Rama duhet të zbatoj statutin e ti hap rrugë figurave të reja për drejtimin e partisë në zgjedhjet lokale.

Legalizimiet, përurohen 80% e dosjeve në Tiranë

Vendimi i qeverisë për legalizimin e trojeve të zëna nëpërmjet letrave me vlerë, ka shtuar fluksin e aplikimeve të qytetarëve për të përfituar tapitë e reja. Deri tani janë përpunuar 80% e dosjeve.

Moti i keq, 6 të vdekur e disa të zhdukur në euopë

Europa është goditur nga një mot i keq me shira të rrembyeshëm e rrqshqitje të tokës, si pasojë të pakën 6 përsona kanë humbur jetën, disa të tjerë rezultojnë të zhdukur, ndërsa koha e keqe ka shkaktuar mjaft dëme në disa rajone.

“Njeriu Gol”, austriaku shënoi 39 gola në 34 ndeshje

Golashënuesi më i mirë në botë për të gjitha kohërat është austriaku 26-vjeçar Mark Janko, që luan në kampionatin vendas me Red Bullin e Salzburgut. Në sezonin e fundit ai shënoi plot 39 gola në 34 ndeshje.

“Histori me Zhurmues”, si u ndalua boksi në shqipëri

“Histori me Zhurmues” do të ndaloj sonte në retrospektivën e vitit 1963, që më shumë se gjithçka do të mbahet mend për ndalimin e boksit në shqipër si dhe denimet e shumta të sportistëve, që tentonin yë kalonin kufirin.

Edicioni i lajmeve Tv Klan  – 19 Korrik 2009, ora 19 30 – Spiker: Sonila Meço