Edicioni i lajmeve 20 Dhjetor 2009, ora 19 30

Edicioni i lajmeve 20 Dhjetor 2009, ora 19 30

21:23 20/12/2009

Titulli kryesorë 20 Dhjetor 2009, ora 19 30

Emigrantët në familje për festat e fundvitit. Fluks në dogana

Këtë vit shqiptarët duket se janë ata që lëvizin më tepër për festat e fund vitit, pasi nëpër botë kriza financiare ka çuar në ulje të ndjeshme të pronontimeve turistike për krishtlindje e vitin e ri. Në pikat doganore ka nisur fluksi në hyrje.

Zhbllokohen rrugët, shirat shkaktojnë përmbytje në jug

Rreshjet e dëborës vazhdojnë të shkaktojnë probleme ne veri por vetëm në disa zona të thella. Ndërsa në jug shirat kanë shkaktuar përmbytje edhe në zonat e banuar.

Ngrijnë europa e SHBA, 1 viktimë në çdo orë

Moti i keq ka përfshirë europën si dhe SHBA, ku në 24 orë kanë humbur jetën 25 persona. Mjaft autostrada e hekurudha janë bllokuar ndërsa dhjetra fluturime janë pezulluar.

“Skenderbej” e “Nënë Tereza”, pjesët e harruara të Tiranës

Qendra e Tiranës është kthyer në një makth për qytetarët dhe drejtuesit e automjeteve. Indiferentizmi i bashkisë ka bërë që sheshi “Skenderbej” dhe ai “Nënë Tereza” të jenë në gjendje skandaloze për shkak të gropave të shumta.

Le Figaro: PS duhet të respektojë rregullat e demokracisë

Gazeta franceze “Le Figaro”, në një shkrim të saj referuar burimeve diplomatike, thekson se opozita në shqiperi, duhet të respektojë rregullat e demokracisë. Kjo situatë ka shtuar ndjeshëm shqetësimin ne BE.

Samiti i Kopenhagenit në Euroklan e në shifra

Euroklan ju përcjell sot takimin e 8-të të tij në Tv Klan, në atmosferën dhe rezultatet e konferencës së Kopenhagenit. Ky samit mund të quhet dhe samiti i shifrave, për shkak të shpenzimeve të tij dhe pjesmarrjes së lartë të liderve botëror.

Edicioni i lajmeve Tv Klan  – 20 Dhjetor 2009, ora 19 30 – Spiker: Reis Çiço

Të ngjashme