Titujt kryesorë 28 Nëntor 2009, ora 19 30

Krerët e shtetit e qeverisë festojnë pavaresinë dhe çlirimin

Krerë të shtetit dhe qeverisë kremtuan sot ditën e pavaresisë dhe çlirimit, ndërsa lëshuan mesazhe respekti dhe mirënjohjeje për dëshmorët dhe patriotët që shpallën mëvetësinë e vendit

Edi Rama, politikë me kutitë në ditën e Pavaresisë

Por Edi Rama e ka shfrytëzuar këtë ditë të shënuar, për të bërë politikë me kutitë e votimit. Ai së bashku me perfaqësues të së majtës ishin në Vlorë në sheshin e flamurit.

Shqipëria, sukses në panairin e turizmit në Londër

Shqipëria merr pjesë në panairin ndërkombëtar të turizmit në Londër. Agjencia Kombëtare e Turizmit i ofroi vizitorëve materiale mbi atraksionet turistike dhe historiko-kulturore të vendit.

Njerëz të humbur” në TV Klan, tani edhe transmetim në Kosovë

Njerëz të humbur në TV Klan ka shënuar risi, duke realizuar një transmetim paralel në studiot e Tiranës dhe të Prishtinës. Kështu u vihet më nga afer në ndihmë familjeve kosovare që prej vitesh janë në kërkim të njerëzve të tyre të dashur.

Rusi, terroristët venë bombë në tren. Dhjetra viktima e të plagosur

Dhjetra persona kanë humbur jetën dhe qindra të tjerë janë plagosur si pasojë e vendosjes së një bombe në një tren që më pas doli nga shinat në Rusi. Prokurori i përgjithshëm e cilësoi aksidentin një cështje kriminale dhe terroriste.

Barcelona-Real M, superndeshja nesër në Supersport

Bota Sportive do të mbërthehet nesër ne camp nou, ku takimi Barcelona-Real Madrid, do të transmetohet direkt në 51 kinematë më të njohura në Spanjë, për shqiptarët el clasico vjen në Supersport.  

Edicioni i lajmeve Tv Klan  – 28 Nëntor 2009, ora 19 30 – Spiker: Fjoralba Mishaxhi