Edicioni i lajmeve Tv Klan 3 Gusht 2022, ora 23:00
Edicioni i lajmeve Tv Klan 3 Gusht 2022, ora 23:00

23:59 03/08/2022

Pushuesit braktisin plazhin e tragjedisë, lule në vendin ku humbi jetën e mitur.

Pushuesit braktisën sot plazhin e Potamit ndërsa në vendin ku humbi jetën vajza 7-vjeçare u vendosën lule. Pushuesit shprehen të frikësuar dhe të pasigurt pas asaj që ka ndodhur dhe kërkojnë marrjen e masave. 

Gjobë deri në 5 vjet burg për policin që aksidentoi për vdekje 7-vjeçaren në Potam.

Një ditë pas tragjedisë në plazhin e Potamit iu komunikua arrestimi efektivit të policisë Arjan Tase. Ai akuzohet për “Vrasje nga pakujdesia”, një vepër që parashikon dënim nga gjobë deri në 5 vjet burg.

Rama: Drejtësia të japë ndëshkim ekstrem për Arjan Tasen. Berisha: Ai është përgjegjësi kryesor

Politika përplaset për ngjarjen e Potamit. Kryeministri Rama paralajmëroi masa të tjera ndërsa kërkoi që ngjarja të mos përdoret politikisht. Reagon Sali Berisha që e bën kreun qeverisë, përgjegjësin kryesor për atë që ndodhi.

Policia zbret në bregdet pas tragjedisë në Potam, sekuestron 130 jetski, skafe dhe gomone

Policia zbret në aksion në terren një ditë pas tragjedisë së Potamit. Nga Velipoja në Ksamil janë parë grupe të policisë së kufirit dhe asaj kriminale të cilat kanë sekuestruar 130 xhet-ski, skafe dhe gomone.

Mali i zi, leksion Shqipërisë për sigurinë në plazhe.

Respektim rigoroz i masave për lëvizjen e mjeteve të ujit

Vetëm disa kilometra larg Shqipërisë, Mali i Zi është një shembull për mënyrën se si operohet për sigurinë në plazhe. TV Klan sjell me pamje se si respektohet lëvizja e mjeteve ujore në afërsi të plazheve.

Gati drafti për votën e emigrantëve. KQZ: Votojnë vetëm ata me

Mbi 3 muaj qëndrim jashtë

KQZ miraton një draft rregullash për regjistrimin emigranteve qe do te votojnë ne zgjedhjet e ardhshme. Sipas projektit, të drejtë vote do të ketë çdo shqiptar që jeton jashtë për një periudhë më të gjatë se 3 muaj pa ndërprerje.

Qeveria e Abazoviç në rrezik. Firmosi marrëveshjen me kishën serbe

Qeveria e Abazoviçit është në rrezik, pasi ai nënshkroi sot marrëveshjen që njeh pronësinë e Kishës Serbe ndaj objekteve të kultit ortodoks në Malin e Zi. Socialdemokratët e presidentit Gjukanoviç dorëzojnë një mocion mosbesimi në parlament.


Të ngjashme