Ekskluzive/ Opinion publikon pamjet e vrasjes së Lefter Zhidru


Ekskluzive/ Opinion publikon pamjet e vrasjes së Lefter Zhidru

21:10 24/09/2020

71-vjeçari i shtrirë përtokë me kallshnikovin pranë trupit

Emisioni “Opinion” në Tv Klan ka publikuar pamjet ekskluzive të vrasjes nga RENEA të 71-vjeçarit Lefter Zhidru. Gazetari Spartak Koka ka qenë në Elbasan, ku ka ndjekur nga afër aksionin e forcave speciale.

Në pamjet e siguruara nga gazetari Spartak Koka dhe të transmetuar në emisionin “Opinion”, duket trupi i pajetë i 71-vjeçarit Zhidru i shtrirë në tokë pas ndërhyrjes brenda banesës së forcave RENEA.

Sikurse duket në këto pamje, pranë trupit të pajetë të viktimës është dhe arma e zjarrit tip kallashnikov, me të cilën Lefter Zhidru qëllonte pa pushim prej 5 orësh ndaj policisë.

Brenda banesës së 71-vjeçarit, RENEA gjeti sasi të konsiderueshme municioni luftarak dhe disa kallëpe tritol të lidhura me fitil zjarrpërcjellës. 

Foto: Kallashnikovi i viktimës me dy karikatorë

Aksioni i RENEA-s për të ndërhyrë brenda banesës së 71-vjeçarit ka ndodhur rreth orës 18:00. Forcat speciale shpërthyen me eksploziv derën kryesore të apartamentit dhe më pas hodhën gaz lotësjellës dhe tymuese.

71-vjeçari qëlloi me armë gjatë këtij momenti, ndërsa RENEA u kundërpërgjigj me armë. Nga shkëmbimi i zjarrit mbeti i vrarë Lefter Zhidru. Ndërsa asnjë prej forcave policore nuk u plagos.

/tvklan.al

Të ngjashme