Ellie Goulding flet për agjerimin e saj prej 40 orësh

Ellie Goulding flet për agjerimin e saj prej 40 orësh

10:10 20/05/2020

Këngëtarja 33-vjeçare, Ellie Goulding zbuloi se agjëron deri në 40 orë. Për “The Mirror”, Goulding u shpreh se regjimi i saj ndihmon në uljen e inflamacionit dhe ka marrë miratimin nga mjeku i saj, për ta bërë këtë.

Këngëtarja konsumon ujë dhe pije të tjera për gati dy ditë, përpara se ajo agjëron.

Agjërimi është i sigurt dhe i dobishëm, përveç nëse jeni diabetik ose keni probleme serioze shëndetësore. Agjërimi është një mënyrë e shkëlqyeshme për t’i dhënë pushim sistemit tuaj të tretjes“.

Fillimisht Goulding tregon se ka nisur të agjerojë 12 orë dhe më pas filloi me 40-orë.

Por kjo deklaratë është shoqëruar me shumë kritikë. Të shumtë ishin ata që shprehen se kjo nuk është një mënyrë e shëndetshme e të ushqyerit.

Goulding sqaroi se nuk po e ofronte regjimin e saj të agjërimit si këshillë që të tjerët duhet ta ndjekin.

Unë nuk e dhashë atë si këshillë. Unë e bëj agjerimin dhe jam jashtëzakonisht e aftë dhe e shëndetshme”./tvklan.al

Të ngjashme

Grupi

Kallezo