Emigrantët e bllokuar në Siri, Meta: Çështje delikate, nuk mund të trajtohet në publik


Emigrantët e bllokuar në Siri, Meta: Çështje delikate, nuk mund të trajtohet në publik

12:50 18/09/2020

Presidenti Ilir Meta nuk ka preferuar të flasë në publik për çështjen e emigrantëve në Siri, të cilat janë bllokuar në kampe. Në një konferencë për mediat, Meta tha se çështja është shumë delikate dhe nuk mund të trejtohet në publik.

Ai tha se emigrantët kanë vështirësi të madhe, por shpreson që ata të kthehen të gjithë në atdhe njësoj si Alvin Berisha.

Kjo është një çështje mjaft e ndjeshme për shkak specifikave që ka nuk mund të trajtohet në publik. Ka vështriësi të mëdha, por pak kohë më parë pata kënaqësi që prita Alvin Berishën dhe babanë e tij dhe shpresoj që të gjithë të kthehen në vend. Por kjo është një çështje që nuk mund të trajtohet në publik”, u shpreh Kreu i Shtetit.

Pak ditë më parë në Tiranë u mbaj dhe një protestë nga të afërmit e emigrantëve që janë bllokuar në Siri./tvklan.alTë ngjashme