Empoli kalon problemet, Veseli mund të luaj në Seria A

Posta

Empoli kalon problemet, Veseli mund të luaj në Seria A

11:00 24/09/2016

Frederik Veseli mund të luajë me Empolin. Klubi toskan njoftoi se përfundoi federimin i tij. Veseli kishte probleme me Luganon, ekipin e tij i mëparshëm, që e pengoi të luante në javët e para të Serisë A.

Mbrojtësi i Kombëtares firmosi në gusht një kontratë 2-vjeçare me Empolin, duke shtuar numrin e kuqezinjve në kampionatin italian.

Frederik Veseli është i gatshëm për trajnerin Martushielo. Empoli në 5 javët e para ka grumbulluar vetëm 4 pikë dhe është në zonën e rënies nga kategoria. /TV KLAN


Reklama
LAJMET

Të ngjashme

Reklama
UKT
UKT

Grupi