Emrat/ Prezantohen zv/ministrat e rinj të Qeverisë Rama

Posta

Emrat/ Prezantohen zv/ministrat e rinj të Qeverisë Rama

12:31 07/10/2017

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar zv/ministrat e rinj të kabinetit qeveritar. Një pjesë e tyre janë rikonfirmuar në këtë detyrë, ndërsa ka edhe shumë prurje të reja.

Bie në sy fakti që në disa prej Ministrive kryesore ka deri në 4 zv/ministra. Të tilla janë Ministria e Financave dhe Ekonomisë, Ministria e Energjisë dhe Infrastrukturës, Ministria e Brendshme, Ministria e Shëndetësisë, Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë dhe e fundit Ministria e Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Aministrimit të Ujërave të cilat do të kenë nga katër zv/ministra.

Prezantimi i tyre u bë nga Kryeministri në Asamblenë Kombëtare të Partisë Socialiste.

Ministria e Financave dhe Ekonomisë, 4 zv/ministra

-Erion Luçi zv/ministër i Financave

-Albana Shkurta zv/ministre e Ekonomisë

-Danja Sorensen zv/ministre e Financave

-Elton Haxhi zv/ministri i katërt

 Ministria e Energjisë dhe Infrastrukturës, 4 zv/ministra

 -Hamdi Bunati

-Elvis Haliko

-Roina Çinari

-Artan Shkreli

Ministria e Brendshme, 4 zv/ministra

-Rovena Voda

-Julian Hodaj

-Romina Kuko

-Besfort Lamallari

Ministria e Jashtme dhe Europës, 3 zv/ministra

 -Klea Maliqi

-Artemisa Dralo

-Etjen Xhafaj

Ministria e Mbrojtjes, 1 zv/ministër

 -Petro Koçi

Ministria e Drejtësisë, 2 zv/ministra

-Toni Gogu

-Teuta Godo

Ministria e Shëndetësisë, 4 zv/ministre

 -Ermira Pacolli

-Bardhyka Kospiri

-Ilirjana Bajraktari

-Ardian Ajaku

Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, 4 zv/ministra

-Besa Shahini

-Ervin Demo

-Kostandin Shkurti

-Shpat Nikolgega

Ministria e Turizmit dhe Mjedisit, 2 zv/ministra

 -Ornela Çuçi

-Ajrullah Çeku

Ministria e Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Aministrimit të Ujërave, 4 zv/ministra

-Dhimo Kote

-Ermira Rusi

-Ilir Halilaj

-Roland Kristo

Ministria e Kulturës, 1 zv/ministre

-Valbona Qirjaku

/tvklan.al


Reklama
LAJMET

Të ngjashme

Reklama
UKT
UKT

Grupi