Era të forta dhe temperatura deri në -7 gradë, çfarë na pret nga nesër

Era të forta dhe temperatura deri në -7 gradë, çfarë na pret nga nesër

23:16 03/02/2020

Duke filluar nga nesër moti do të përkeqësohet. Sipas parashikimeve të sinoptikanëve, bregdeti ynë do të përfshihet nga era të fuqishme me drejtim veri-perëndim.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme duke arritur në zonat malore deri në minus -7 gradë Celsius.

Gjatë javës së parë të Shkurtit nuk do të mungojnë as reshjet e dëborës, madje edhe në malin e Dajtit. Në zonat malore parashikohet që trashësia e dëborës të arrijë në 40 centimetra.

Klan Plus
Grupi
LAJMET
Të ngjashme


Grupi