Eranda Libohova këngë për festën e Shën Valentin (Video)Eranda Libohova këngë për festën e Shën Valentin (Video)

18:41 12/02/2019

Ajo është një nga këngëtaret shqiptare më të dashura për publikun. E ka nisur karrierën e saj në muzikë që e vogël dhe asnjëherë nuk është ndarë nga skena duke i dhënë emocione të veçanta çdo personi që dëgjon këngët e saj.

Eranda Libohova së fundmi ka publikuar projektin më të ri që lidhet me Shën Valentinin. E ftuar ne emisionin “Rudina” në Tv Klan, këngëtarja tregoi se kënga flet për një çift që nuk e festojnë më bashkë Shën Valentinin pasi janë ndarë. Gjatë emisionit ajo po ashtu zbuloi se ndryshe nga herë të tjera, për këtë klip ka xhiruar skena edhe në shtëpinë e saj.

“Në fakt unë nuk është se nuk kam kënduar për të dashuruarit, të gjitha këngët e mia janë për dashurinë, por donim ta bënim edhe më personale këtë datë. Pandi Laço mendoi të ishte sa më e thjeshtë dhe më e drejtpërdrejtë dhe të fliste pikërisht për Shën Valentinin dhe dy të dashuruar që nuk e festonin më bashkë. Dhe menduam ta titullonim “14”.

Fabula e këngës është një çift që ka jetuar për një periudhë kohe bashkë dhe pas ndarjes nuk e festojnë më këtë festë. Është dita kur më shumë se kurrë ata ndjejnë mungesën e njëri-tjetrit. Klipi është xhiruar në Tiranë për një ditë. Skenat ishin të shkurtra dhe në vende që prekeshin afër. Skenat brenda na kanë marrë më shumë kohë, por janë xhiruar në shtëpinë time. Mendoj se deri tani kënga ka ecur shumë mirë, duke marrë parasysh edhe komentet”,

tha këngëtarja.

/tvklan.alTë ngjashme