Erdogan dhe Mitsotakis urojnë Kryeministrin Rama për fitoren në zgjedhjeErdogan dhe Mitsotakis urojnë Kryeministrin Rama për fitoren në zgjedhje

15:48 27/04/2021

Presidenti turk Erdogan dhe Kryeministri grek Mitsotakis urojnë Kryeministrin Rama për fitoren e zgjedhjeve.

Ata ia shprehën urimet nëpërmjet disa bisedave telefonike të zhvilluara pak minuta më parë.

Urime per fitoren, Kryeministri Rama mori edhe nga ministri i Jashtëm Italian Di Maio dhe lideri i opozites italiane Salvini.

Tv Klan


Të ngjashme