Erdogan kundër terroristëve: Operacione ushtarake jo vetëm në Siri


Erdogan kundër terroristëve: Operacione ushtarake jo vetëm në Siri

15:15 22/02/2016

Turqia ka të drejtë të kryejë operacione ushtarake, jo vetëm në Siri, por në çdo vend ku kanë gjetur strehë grupet terroriste që kërcënojnë sigurinë e vendit”.

Deklarata e Presidenti turk, Rexhep Taip Erdoan vjen pas bisedës telefonike me shefin e Shtëpisë së Bardhë, Barak Obama, gjatë të cilës u diskutua për zhvillimet në Siri dhe Turqi.

Tv Klan


Të ngjashme