Erërat e forta shkatërrojnë bazën ajrore – TV KLAN

Erërat e forta shkatërrojnë bazën ajrore

7 të vdekur nga Michael

Thellohet në 7, bilanci i të vdekurve nga uragani Michael, që goditi brigjet juglindore të Shteteve të Bashkuara. Autoritetet identifikuan mes viktimave edhe një 11-vjeçare.

Forcat goditëse e erërave që arritën një shpejtësi deri në 250 km/orë solli përmbytje dhe shkatërroi çdo gjë që gjeti para në Florida e Xhorxhia, siç duket edhe në pamje.

Uragani ka nxjerrë jashtë funksionit edhe bazën ushtarake ajrore Tindall pranë brigjeve të Gjirit të Meksikës.

Tv Klan

Kategori
BotaTe funditTë gjithaVideo
0 Komente

Përgjigju

*

*