Ermonela Jaho, koncert bamirësie në TiranëErmonela Jaho, koncert bamirësie në Tiranë

17:05 22/10/2019

Sensibilizim për gratë e prekura nga kanceri i gjirit

Salla e katedrales Ortodokse do të jehoj mbrëmjen e së martës, nga zëri i sopranos shqiptare me famë botërore, Ermonela Jaho.

Një koncert bamirësie me moton ‘Fjongoja Rozë’ më kujton”, për të sensibilizuar gratë dhe vajzat për të kapur në kohë kancerin e gjirit.

Sopranoja Ermonela Jaho,  prej dy vitesh është ambasadore e fushatës kunder kancerit të gjirit.

Në koncert do performojnë edhe Vikena Kamenica dhe Enada Hoxha. Paratë e mbledhura nga biletat do të shkojnë për gratë e prekura nga kanceri i gjirit.

Tv KlanTë ngjashme