16 Shkurt

 • Basha: Qytetarët do ta dërgojnë Ramën në azil si Nikola Gruevski

  I rrethuar nga të rinjtë, në një ecje nga 21 Dhjetori deri tek Unaza e re, Lulzim Basha kundërshtarit të tij politik i cili ndodhej në Vlorë i dha një mesazh pak orë përpara protestës së thirrur nga opozita.  “Ia ka mbathur për në Vlorë por edhe Vlora do...
 • PD: Gati skenari i Ramës për bllokimin e rrugëve

  Punimet që Autoriteti Rrugor pritet të nisë nga data 14 deri në 19 Shkurt në dy segmente atë, Tiranë-Qafë -Kashar, kthesa e Rinasit dhe në aksin Tiranë-Kamëz, për Partinë Demokratike janë pjesë e skenarit të kryeministrit Rama për të penguar protestën e thirrur nga opozita në 16 Shkurt. Gazment...
 • Policia për 16 Shkurtin: Synohet destabilizimi

  Në tubimin e planifikuar nga opozita në 16 Shkurt, policia thotë se mund të përfshihen persona me precedentë kriminalë që synojnë të nxisin trazira. Teksa u është drejtuar me një thirrje organizatorëve të shmangin çdo klimë tensioni që mund të çojë në akte dhune, policia ka lajmëruar se do...
 • Basha: Vendimi për Dajtin, vepër e Ramës

  Nga Lushnja, kryetari i partisë demokratike, Lulzim Basha reagoi ashpër ndaj vendimit të  Gjykatës së Apelit që lehtësoi dënimin për Dritan Dajtin. Por kreu i demokratëve akuzon Ramën si përgjegjës për këtë vendim. Ndërsa u tregua sërish i prerë kundër çdo marrëveshjeje me Ramën, kreu i demokrateve, tha se...
 • Basha: Rama kërcënon studentët me humbjen e vitit akademik

  Kryetari i opozitës Lulzim Basha nëpërmjet një reagimi në rrjetin social Twitter ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se po kërcënon studentët me humbjen e vitit të ri shkollor. Basha ju ka bërë thirrje studentëve që të mos kenë frikë, pasi opozita i siguron që nuk do të humbasin vitin...
 • Basha: Në 16 Shkurt rrethojmë Ramën

  Turin e takimeve që i paraprijnë protestës së 16 Shkurtit, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e nisi me të rinjtë nga qyteti i Kavajës. E vetmja mënyrë për t’i kthyer legjitimitetin parlamentit sipas Bashës është dekriminalizimi i zgjedhjeve, ndaj dhe çdo reformë që nuk e garaton këtë proces...
Emisione