3 te arrestuar

 • Shpërndanin drogë në shkolla e lokale, 3 në pranga

  Tre persona janë arrestuar nga Policia e Dibrës për shpërndarje të lëndëve narkotike. Në kuadër të aksionit “Dushaj”, u vunë në pranga Sh.D. 23 vjeç, A.Gj. 24 vjeç dhe G.D. 30 vjeç. Të arrestuarit shpërndanin drogë në doza të vogla në lokale dhe pranë shkollave. Atyre iu sekuestruan doza...
 • Policia e Kosovës konfiskon 99 armë, 3 persona në pranga

  Policia e Kosovës ka arrestuar tre persona të dyshuar, si dhe ka konfiskuar 99 armë zjarri të llojeve të ndryshme, municion, por edhe medikamente, që dyshohet se ishin kontrabandë. Në një konferencë për media, Bashkim Spahiu, drejtor i Departamentit për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, tha se pas...
 • 3 të arrestuar në Memaliaj me 100 kg kanabis

  Tre persona janë arrestuar nga policia në Memaliaj pasi u kapën duke transportuar lëndë narkotike të llojit kanabis. Në pranga ranë E.L. 30 vjeç, E.L. 24 vjeç dhe A.B. 39 vjeç. Arrestimi i tyre u bë pasi në aksin rrugor Krahës-Memaliaj gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin me të...
 • Zbulohet identiteti i shqiptarit të pajetë në Australi (emri)​

  Ka shkuar në 3 numri i personave të arrestuar për vrasjen e shqiptarit më 12 Tetor në Australi. Së fundmi janë vënë në pranga dy vetë, 23-vjeçari Matt Tenhoopen dhe 20-vjeçarja Bridie McCormack. Mediat australiane kanë zbardhur edhe identitetin e 46-vjeçarit shqiptar që u ekzekutua brenda shtëpisë së tij....
 • 3 të arrestuar në Muriqan, tentuan të trafikonin kanabis

  Tre persona janë arrestuar nga Policia Kufitare e Muriqanit në Shkodër, e cila goditi dy raste të trafikut të lëndëve narkotike kanabis sativa. Në rastin e parë u arrestua 54-vjeçari Maliq Kruja, i cili në automjetin e tij tip Benz me targa DC 187 ZA kishte fshehur 23 kg...
 • Foto/ Zbulohen shqiptarët që abuzonin me minorenin

  Këta janë dy shqiptarët e arrestuar nga policia greke për abuzim me minorenë. Fotot e Altin Gegës 24 vjeç dhe Jorgo Bulickos 22 vjec u publikuan nga autoritetet greke në të gjitha mendiat e vendit fqinj. Bashkë me ta u publikua edhe fotografia e grekut 83 – vjeçar Dimitrios...
 • Emrat/ Heroinë në servisin e celularëve, 3 të arrestuar

  Tre persona janë arrestuar në Korçë për shpërndarje të drogërave të forta. Policia vuri në pranga Julian Gegën (Mingo) 39 vjeç, Mikel Mingon 24 vjeç dhe Mondi Mingon 42 vjeç. Në dyqanin që shërbente si servis celularësh në pronësi të Mondi dhe Mikel Mingos, të marrë në përdorim nga...
 • Dërgonin shqiptarë në SHBA, goditet grupi që falsifikonte pasaporta

  Policia italiane ka goditur një grup kriminal që dërgonte emigrantë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës me pasaporta të falsifikuara. Organizata vepronte në qytetin e Peruxhias dhe kryesisht dërgonte në SHBA qytetarë shqiptarë me dokumente ilegale. Në prangat e policisë ranë një 37-vjeçar shqiptar dhe dy italianë 44 dhe...
 • Po ngarkonin 800 kg marijuanë, policia kap në flagrancë trafikantët shqiptarë

  Një aksion anti-drogë i policisë italiane ka çuar në sekuestrimin e 800 kg marijuanë në Bari, si dhe janë arrestuar tre trafikantë. Dy prej tyre janë shqiptarë, kurse i treti është një shtetas italian. Emrat e tyre nuk janë bërë publikë. Së bashku me sasinë narkotike, janë sekuestruar edhe...
Emisione