7 te arrestuar

  • Tentuan të bllokonin eskortën e Ramës, pranga funksionarëve të PD Librazhd

    Njëzet e tre (23) persona janë proceduar penalisht, ndër të cilët 7 janë arrestuar për protestën e organizuar nga dega e PD në Librazhd pasditen e së enjtes. Të arrestuarit janë funksionarë të Partisë Demokratike; B.V. 48 vjeç kryetar i degës së PD Librazhd, A.B. 53 vjeç ish-deputet i...
  • Protesta e opozitës, 7 persona të arrestuar

    Policia e Tiranës ka arrestuar 7 persona pas protestës së opozitës pasditen e së hënës. Në kuadër të këtyre hetimeve janë proceduar në gjendje të lirë edhe 15 persona të tjerë. Të arrestuarit akuzohen për shkatërrim të pronës publike dhe goditje për shkak të detyrës ndaj efektivëve. Të proceduarit...
  • Foto-Video/Shpërndanin drogë të llojëve të ndryshme, 7 të arrestuar

    Shtatë persona janë arrestuar, ndërsa dy të tjerë po procedohen në gjendje të lirë, pasi shpërndanin drogë të llojëve të ndryshme. Në saj të operacionit të koduar “Radaneci” policia ka bërë të mundur arrestimin e dy vëllezërve Islajd Shalcanj, 27- vjeç dhe Arjan Shalcanj, 22-vjeç, Maril Pano, 26-vjeç, Bledar...
Emisione