ADELA MUCOLLARI

 • ZONE E LIRE – EMISIONI 652!

  Edi Paloka dhe Arjan Curi: Intervista Ruset e PD-së! Dhuna ne sport, spitale, shtepi / Perse humanet kane kaq nevoje te rrahen? Kliton Roci frymezohet nga protesta studentore! Balet: Adela dhe Anxhelo kercejne “ne maje te gishtave”! Muzike / Rikthehet Arjan Korkaj dhe kendon greqisht!...
 • RUDINA – EMISIONI 12 MARS 2019!

  At Spiro Kantundi – Prift At Spiro Katundi ndonëse është në krye të kishës së Mitropolisë në Korçë prej 14 vitesh, ndan me të tjerët edhe pasionin e tij për muzikën. Ai ka filluar të këndojë shumë herët, që para se të bëhej prift. Po ashtu ka krijuar dhe...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 647

  Kerkohet nje President per Shqiperine e Madhe! “Nga ke humbur”? Muzike / Ana Kabashi vjen me “na thej”! Boks / Xhuljo Vrenozi ose aventura e fierakut ne ring! Je shtatzane? Dr Kroi dhe Dr Kati po te presin! Balet / Te gjithe te “Dhoma 12”! Muzike / Gazza nga...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 635

  Kastro Zizo, Suela dhe Arjan Çuri – Kastro vdiq! Rrofte Kastro! Anxhela Peristeri – Anxhela me prane Zotit! Sazan Guri dhe Aulon Kalaja – Kufiri detar me Greqine! Balet / Zhizel te Turbina! Ujku i Fierit kunder Ujkut te Cerrikut! ...
 • RUDINA – ARDIT ÇUNI DHE DANJELA TOCI SJELLIN BALADEN “QAJ”, E FRYMEZUAR NGA NJE HISTORI E VERTETE; ADELA DHE ANXHELO MUCOLLARI, MOTER E VELLA QE NDAJNE GJITHMON TE NJEJTEN SKENE!

  Të ftuar: Ardit Çuni – Këngëtar Danjela Toçi -Këngetare Ata i përkasin të dy fushës së muzikës. Ajo është një 14 vjeçare e cila ka arritur të rrëmbejë zemrat e shumë njerëzve më zërin e saj melodioz, ndërsa ai është frymëzuar nga historia e kësaj vajze dhe ka vendosur...
 • Motër e vëlla në skenën kombëtare të baletit

  Vitin artistik 2017-2018, Adela dhe Anxhelo, e mbyllën si protagonistë, ajo si mjellmë dhe ai si princi Siegfried në kryeveprën klasike “Liqeni i Mjellmave”. Përveç baletit dhe arritjes së tyre për të kërcyer për skenën më të rëndësishme të artit klasik në vendin e tyre, në Teatrin Kombëtar të...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 590

  KALLASHI – ‘Nga ke humbur?’ Muzikë / Kallashi ynë ndez Dubain me ‘Sheik’ IVA ALIKO – ‘Nga ke humbur?’ Foto – Eros / Hot si Iva Aliko… ANDI DELIANA – Film / Një doku-fiction me gangsterë të vërtetë në New York PHILIP CAUSHAJ – Spitali Amerikan /Kirurgjia plastike ZANA...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 563

  SHPETIM NAZARKO, GRIDA DUMA – Pokeri politik / Rama? Basha? Meta? Kush po luan bllofin? PIP DUNI, FLAURA KURETA, RAJMONDA BULKU, NIADA SALIASI, LULJETA HOXHA, JULINDA EMIRI, GLADIOLA HARIZAJ, DORI CAUSHI – Teatër/ ‘Pushteti i Grave’ të Aristofanit sipas Pip Dunit Intervista: “GRATË E PIP DUNIT” ARTAN SHYTI, ERVIN...
Emisione