aeroplan

 • Pak metra larg tragjedisë (Video)

  Në mediat sociale është publikuar një video ku duket momenti kur një charter ulet në aeroport vetëm pak metra mbi kokat e punëtorëve të pistës. Kjo video besohet të jetë filmuar 4-5 vjet më parë në një aeroport në Paraguaj, por është bërë publike së fundmi. Punëtorët, të veshur...
 • Një akrep tmerron pasagjerët brenda aeroplanit (Video)

  Udhëtarët e një linje fluturimi janë përballur me një situatë tmerri, kur brenda aeroplanit është shfaqur një akrep. Në avionin e linjës “Lion Air” që ishte nisur nga Indonezia drejt Xhakartës, në rreshtin e 19 të pasagjerëve mbi kokat e tyre u shfaq një akrep. Ai ishte fshehur në...
 • Ndahet më dysh aeroplani me pasagjerë

  Një aeroplan pasagjerësh është ndarë më dysh jashtë pistës së Aeroportit Greenville në Karolinën e Jugut. Imazhet dramatike të marra nga kamerat e aeroportit, tregojnë pamjet e avionit që është ndarë më dysh, vetëm disa momente nga rënia. Referuar mediave lokale mësohet se disa persona janë plagosur dhe fatmirësisht...
 • Qeni ngordh gjatë fluturimit me avion, kompania merr përgjegjësinë

  Kompania amerikan e fluturimeve “United Airlines” ka marrë përgjegjësinë për një qen që ka ndodhur në aeroplan gjatë udhëtimit nga Hjustoni në Nju Jork. BBC raporton se mjeku përgjegjës i fluturimit e vendosi kafshën në bagazhet e sipërme të aeroplanit. “Ky është një aksident tragjik që nuk duhet të...
 • Foto/ Momente paniku, udhëtarët përjetojnë tmerr në aeroplan

    Këto foto që shikoni më poshtë tregojnë gjendjen e një aeroplani pas turbulencave të forta gjatë një udhëtimi 13 orësh. Aeroplani ‘Boeing 777’ ishte nisur nga Taipei në Taivan me destinacion Çikagon në SHBA, kur filloi të lëkundej një orë pas ngritjes. Fotografitë tregojnë ushqimet e shkatërruara dhe...
 • Video/ Pasagjerët përjetojnë momente tmerri gjatë uljes së aeroplanit

  Pasagjerët kanë përjetuar momente tmerri teksa aeroplani po tentonte të ulej në pistë. Por, erërat e forta me shpejtësi rreth 70 kilometër në orë e kanë bërë të pamundur uljen e suksesshme. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme në aeroportin e Salzburgut në Austri. Aeroporti tip “Boeing B7370-800” i...
 • Policia rrethon aeroplanin e pasagjerëve pas kërcënimit të sigurisë

  Një aeroplan pasagjerësh i “British Airways” në aeroportin “Charles de Gaulle” në Paris është ndaluar dhe është rrethuar nga policia. Autoritetet kanë zbritur të gjithë pasagjerët që ndodheshin në atë aeroplan pasi kishin marrë një kërcënim sigurie. Aeroplani Airbus A320 është rrethuar nga forca të shumta policie skuadrat anti-bombë...
 • E dini pse sediljet e aeroplanit janë ngjyrë blu?

  Për disa persona, transporti ajror përjetohet me tensione. Logjikisht, ju fluturoni brenda një tubi metalik të mbushur plot me karburant, dhe është normale që të frikësoheni. Por, herën tjetër kur të udhëtoni me aeroplan vini re diçka. Sediljet me ngjyrë blu. Ato janë bërë qëllimisht kështu, për t’ju rrethuar...
 • Kaos në mes të fluturimit, femrat zbriten nga avioni

  Nuk ke se çfarë bën, përveçse t’u kërkosh me edukatë të qetësohen. Kjo festë femrash në bordin e fluturimit të Ryanair përfundoi duke i nxjerrë jashtë sapo u ul avioni.   Femrat, të cilat mbrëmjen e së enjtes po shkonin nga Liverpool në Alicante, thuhet se ishin duke pirë...
Emisione